21 Temmuz 2009 Salı

Atatürk Orman Çiftliği- Ankara Hayvanat Bahçesi

Yolculuğumuzun ilk durağında kızımıza verdiğimiz sözü yerine getirip Ankara Hayvanat Bahçesini ziyaret ettik. Havanın çok sıcak olması nedeniyle kızım sıkılsa da güzel bir gün geçirdik. Bir de fotoğraf makinemin azizliğine uğrayıp istediğim gibi fotoğraf çekemedim.

Deniz akvaryumu olarak tasarlanan tünel akvaryumda değişik türlerde köpek balıkları ve mürenlerin yanı sıra denizlerimize özgü sinarit, mercan, orfoz gibi balıkların ve değişik omurgasız türlerin sergilenmesi düşünülmektedir.

 • Timsahlar
 • Balıklar

Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi'ne ayrılan alan 32 hektarlık bir alan üzerine kurulmuştur.Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü bünyesinde, 1933 yılında kurulan hayvanat bahçesi bugün itibariyle, 199 türden 2500 adet civarında hayvan sayısı ile Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi durumundadır.
Bugünkü hayvanat bahçesi 29 Ekim 1940 yılında hizmete açılmıştır.
 • Çakal

 • Şahin

 • Kızıl Akbaba

 • Köpekler
 • Kızımın hayran kaldığı zürafalar
Benim fotoğraflamayı çok istediğim (özellikle kanatlarının renklerini) ama bir türlü yerlerinden bile hareket etmeyen tavus kuşları...

2 yorum:

 1. Merhaba canım, biliyorum çok uzun zaman oldu... seni,sayfanı,neler yaptığını çok merak ettim ama internetimiz önceki gün bağlandığı için ancak yazabiliyorum biz evimize döndük yani Kastamonuya Erzurum ve askerlik bitti çok şükür 13 haziranda burdaydık yerleşme annemlerin gelmesi laptobun bozulması yeni bilgisayar almak internet bağlattırmak yani burda hayata kaldığımız yerden başlamamız biraz zaman aldı. Sen nasılsın hamilelik ilerlemiştir artık Allah yardımcın olsun şidilik bu kadar yeter mail de atarım inşallah, bir ara bak.Görüşmek üzere, Nazife

  YanıtlaSil
 2. Çoçukluğum geldi aklıma ne güzel gezerdik o hayvanat bahçesi senin bu hayvanat bahçesi benim:)
  paylaşım için teşekkürler...

  YanıtlaSil

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

View My Stats