5 Kasım 2009 Perşembe

Pideleri… Dondurması… Yağmuru ile Samsun…Hafta sonu eşimin sınavı vardı. Sınav yeri, pideleri… dondurması… yeşilliği… denizi ve yağmuru ile benim sevdiğim bir yer olan Samsun olunca minik bir küçük hanım ve ablası ile yolculuğun zorluklarını unutup babamızla birlikte bizde gitmeye karar verdik. Gerçi cumartesi sabahı erken saatlerde yola çıkmamızla başlayan yağmur hiç aralıksız Pazar akşamına kadar devam edince hayallerimizdeki gezimizi gerçekleştiremedik. Gezilecek yerler listesini “başka bir bahara” deyip kaldırdık ve yalnızca kapalı mekânlarla yetinmek zorunda kaldık… Böylece Samsun’un güzelliklerinin yanına yağmurunu da eklemiş olduk::))
Hiç dinmeyen yağmuru…


Sonbahara inat yeşilliği…


Her hali başka bir güzel olan denizi…

Gezimize Samsun’a gidip de Bafra’daki dostlara uğramak olmaz deyip birde arkadaş ziyareti sığdırdık… Sevgili Selin’in bizler için hazırladığı onca lezzetten sadece bir kaçını fotoğraflayabildim…
Minik ablamız yine aynı şeyi yaptı ve bir sürü oyuncak arasından bu kırmızı arabayı tercih ederek bizi şaşırtmaya devam etti… Yağmura rağmen enerjisinden hiçbir şey kaybetmedi! En çok istediği şeyi (çıplak ayakla sahilde yürümek) yapamadı!
Bafra’nın meşhur, incecik ve çok lezzetli pideleri… Haşhaşlı çörekler…


2 yorum:

 1. ne güzel fotolar,ne güzel lezzetler...yağmurlu da olsa seyehatler her zaman iyi geliyor değilmi:)))inşallah bir daha ki gidişte güzel kızın da çıplak ayak yürür kumsalda:)
  çok öpüyorum canım çok.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. :))))))))
  bir dahakine banada seslen :))

  YanıtlaSil

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

View My Stats