11 Mayıs 2010 Salı

Samsun

Cumartesi günü eşimin okulunun düzenlediği Samsun gezisine katıldık. Günün ilk ışıklarıyla başlayan yolculuğumuz kızımın deyimiyle “gece yarısı “ son buldu. Bir önce ki ziyaretimizin tam tersi bol güneşli bir hava karşıladı bizleri::))).Gökyüzünü ve denizi aynı karede yakaladığımız, bol bol yürüdüğümüz, günün keyfini çocukların çıkardığı bir gün geçirdik…
Teleferikle tepeye çıkarken ve çıktığınızda sizi karşılayan manzaralardan sadece bir kaçı…Samsun Gazi Müzesi
Atatürk’ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ilk gelişinde 6 gün kaldığı Mıntıka Palas olarak bilinen bu bina daha sonra ki gelişinde (20-24 Eylül 1924) Samsun halkı tarafından Atatürk’e hediye edilmiştir.
Samsun Belediyesi tarafından Kültür Bakanlığı'na devredilen binanın restorasyonu yapıldıktan sonra 8.11.1998 tarihinde ziyarete açılmıştır.Bandırma Vapuru
Mustafa Kemal ATATÜRK 'ü ve 18 kader arkadaşını Samsun'a getiren, 19 Mayıs 1919 tarihini simgeleyen Bandırma Vapuru aslına uygun ölçülerde yaptırılmış ve Doğu Park sahilinde ziyaretlere açılmıştır.
Samsun Sevgi Gölü


 


Çayınızı yudumlarken, gölün keyfini çıkaran kuğuları seyredebileceğiniz Sevgi Gölü…


3 yorum:

 1. samsunu gezmişşsınz ne guzel.ben 10 yıldır burda yaşıyorum.devamlı gelışen bır şehır.ınş begenmışşsızdır :))

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel gezmişsiniz canım...:)Harika fotoğraflar..

  hayırlı cumalar,sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Sizi severek takip edeceğiz bundan sonra kızımla. Sabırla en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız ne nerde ne yapılır diye. Teşekkürler.

  YanıtlaSil

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

View My Stats