8 Ekim 2012 Pazartesi

Karadeniz gezisi; Samsun, Ünye Kalesi, Boztepe, Ordu
Daha önce bir kaç defa gittiğimiz için eşimin Samsun’daki işlerini halledip vakit kaybetmeden yola koyuluyoruz. Zamanımız kısıtlı olduğu için niyetimiz bir an önce görmediğimiz yerlere, Karadeniz’in yeşiline varmak!

Yola çıkmadan önce eşim gideceğimiz şehirlerdeki gezip-görülecek yerler listesini hazırladığı için ilk durağımız olan Ünye kalesine doğru çıkıyoruz. Kısa bir tereddütten sonra yol üzerinde böyle harika manzaralar görünce devam ediyoruz.


 


Ünye kalesine vardığımızda biraz hayal kırıklığı yaşıyoruz. Anladığımız kadarıyla kale fotoğrafladığım birkaç kareden ibaret.

Dediğim gibi yol üzerindeki güzellikler için bile kaleye çıkılabilir.

Ünye’ye adım attığımızda kurduğumuz ”emekli olunca buraya yerleşiriz “ hayalini sonraki günlerde her kuytuda karşılaştığımız nem, yağmur ve gri bulutlar nedeniyle unutuyoruz…Gezimiz boyunca sahil yolundan ayrılmıyoruz, Karadeniz’in hırçın dalgaları eşlik ediyor arka koltukta oturan miniklerin seslerine. Orduya varmadan Boztepe’ye çıkmak daha mantıklı geliyor ve tepeden hayranlıkla Ordu’yu seyre dalıyoruz.


Teleferiğe adım attığım ilk anda ki korkunun yerini sonradan heyecan alıyor.Şehri teleferikten izlemek bir başka güzel…

Boztepe’den seyre doyum olmaz ama yağmurun başlamasıyla kısa bir Ordu turu yapıp gün geceye kavuşmaya başlarken yola çıkıyoruz, Giresun’a varmak niyetiyle…
4 yorum:

 1. merhaba ben ünyede oturuyorum buraya gelmenize sevindim ama çok ii izlenimler bırakmadısizde tam gezemediniz galiba yoksa ünye karadenizin incisi tekrar bekleriz

  YanıtlaSil
 2. merhaba,

  Sanırım yanlış anladınız,ben sadece ünye kalesini kastetmiştim,oldukça bakımsız geldi bize açıkçası.
  Yoksa yazıda da dediğim gibi Ünye'yi görünce çok beğendik ve eşimle "emekli olunca buraya yerleşiriz " hayalleri kurmaya başladık.

  Umarım tekrar gelmek nasip olur,çok isterim:::)))


  Ünye'ye sevgiler..

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel Karadeniz bu mevsim biraz soğuk olsada mis gibidir heryer...

  YanıtlaSil
 4. Çakırtepede pide yemeliydiniz.Sevgiler..

  YanıtlaSil

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

View My Stats