12 Ekim 2012 Cuma

Karadeniz gezisi; Sümela manastırı, Ayder yaylası,Uzungöl

Trabzon’dan sonra ki durağımız Sümela manastırı. Aslında niyetimiz arabayı aşağıda bırakıp manastıra yürüyerek çıkmak ama yanımızda ki minikleri düşününce diğer ziyaretçiler gibi bizde gidebildiğimiz yere kadar araba ile gidip sonrasında yolun kalanını yürüyerek tamamlıyoruz. 
 Çocukların halini düşününce iyi ki onca yolu yürümemişiz diyorum. Hava zaten soğuktu yukarılara çıktıkça iyice üşüdüğümüzü hissediyoruz.Buradan ayrıldıktan sonra Rize’ye doğru devam ediyoruz, geceyi Rize’de geçirip sabah erken saatlerde Ayder yaylasına çıkıyoruz.

Ayder yaylasında açık havada kahvaltı başka bir güzel geliyor, içilen sıcak çayla üşüyen bünyeler ısınıyor.

Karadeniz’in yeşilinde ki son durağımız olan Uzungöl’e varıyoruz. Sanki ne kadar çok fotoğraf çekersem o kadar çok hatırlarım bu güzellikleri gibi geliyor ve bu nedenle olsa gerek en çok fotoğrafı burada çekiyorum tüm gezi süresince…


Yolculuk boyunca yeşile ve yağmura doyuyoruz tabir yerindeyse… Gri bulutları, ormanları, yeşili, yol boyunca bize eşlik eden dereleri, yağmuru, hırçın dalgaları geride bırakarak yeniden gelebilmek ümidiyle uzaklaşıyoruz…


2 yorum:

  1. Özellikle Doğu Karadeniz yeşilin her renginin tavan yaptığı enfes güzelliklikteki yerler.. Bir defa gezdim ama doyamadım tekrarını bekliyoruz bakalım..
    Sümelaya yürüyerek çıkmadığınıza iyi yapmışsınız zira aradaki mesafe bir hayli var çocuklarla zor olurdu.. Biz tam da kapanma saatinde yukarıda olduğumuz için kapısından göremeden dönmüştük gördüğümüz yeşil yanımıza kar kalmıştı.. Güzel yerler vesselamm..

    YanıtlaSil
  2. bu yaz ben de ziyaret ettim buraları bin defa daha gidebilirim bayıldım havasına yeşiline sütlaçına :))

    YanıtlaSil

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

View My Stats